miny niemieckie

Historia starożytna Asyria

Asyryjczycy są semickie ludzie, którzy żyli w północnej części Mezopotamii, który znajdował się między rzekami Tygrys i Eufrat. Obszar ten nazywany jest obecnie w Iraku. Asyryjczycy próbują stać się panami swojego świata przez wiele wieków i udało im się osiągnąć sukces z zemsty. Zostały one istnieć jako państwo narodowe z końca 25.Używane USG z kolorowym dopplerem wieku pne do 608BC. Nazwa pochodzi od Asyria ich oryginalną nazwą kapitału, który był Aszur. Czasami Asyria została wywołana jako Subartu a po jego upadku został on nazywany jako Athura, Syrii i Assuristan.

Z badań archeologicznych stwierdzono, że region asyryjskiej był pierwotnie domem kultury neandertalskiego. Powstanie narodu asyryjskiego rozpoczęła się w 7100 roku pne i to miało wpływ kultur sąsiednich, od czasu do czasu. Z tego wpływu przyjęli język sumeryjski i nadal być stosowany jako świętej, uroczystym, literatury i języka naukowego w Mezopotamii aż 1 wne. Pod przewodnictwem Shamshi-Adada, Asyryjczycy starał się tworzyć własne imperium, ale były one zgniecione przez babilońskiego króla. Po tym azjatyckie Huryci najechał i zostali pokonani przez rosnącą Hittie Imperium. Ale Hitties musiał zrezygnować z kontroli nad Aszur, ponieważ był zbyt daleko. Ze względu, że Asyryjczycy dostał swoją niezależność.

Jednak Asyryjczycy nie byli zadowoleni z niezależności i chcieli rządzić regeneracja filtrów DPF. Oni walczyli za ich kontrolą od 1233 pne do 824 roku pne i były one w stanie rozszerzyć swoje imperium do Syrii, Palestyny, Babilonu i południowej Mezopotamii. Zyskały także kontrolę nad Morzem Śródziemnym z zachodniej części współczesnego Iranu, w tym Anatolii i na południe do delty Nilu.

Asyryjczycy mieli bogatą kulturę sztuki i to jest jasne od starożytnych zachowanych zabytków. Sztuka jasno przedstawiają sceny batalistyczne, a ogólny czas w szczegółach.

- autor artykułu